[ zpět ]

Porucha kotelny

Datum: 16. 12. 2021
Autor: Šíma Jan

Vážení sousedé,

 

Informuji Vás o současném stavu kotelny v domě. Patrně jste zaznamenali v posledních dnech výkyvy v topení a ohřevu teplé vody. Je to způsobenou poruchou v kotelně. Byl objednán servis, který dorazil v pátek 10.12.2021 a zjistil netěsnost přisávání do spalinové cesty. Tato netěsnost byla sice opravena nicméně zplodinami došlo patrně k poškození teplotních čidel, které je nutné vyměnit. Aby toho nebylo málo, tak dle chybových kódů zobrazujících se na panelu kotelny s největší pravděpodobností odchází i řídící jednotka kotelny, což posléze potvrdila i servisní firma. Čidla i řídící jednotka jsou již objednány avšak nelze garantovat přesný datum dodání. 

 

Současný stav je takový, že nahodile, někdy i po 2-3 hodinách kotelna „spadne“ do chybového stavu (v kterém přestane topit a nahřívat teplou vodu) a je nutný její reset, což střídavě zajišťuje pan Kalfiřt a já. Tudíž se bohužel stává, že v určitých časových úsecích topení netopí či není dostatečně teplá voda. Bohužel skutečnost, že je kotelna opět v chybovém stavu, zjistíme vždy až z toho, že je studené topení, či málo teplá voda v bytě … kotelnu sice zrestartujeme, ale chvíli trvá než se voda doohřeje a teprve poté jde teplo do topení. 

 

Doufejme, že dodání objednaných čidel a řídící jednotky bude brzy, jinak budeme mít opravdu „veselé“ Vánoce. Dnes jsem mluvil s panem Horáčkem, který servisuje kotelnu a přislíbil mi, že jakmile zjistí termín dodání, dá mi obratem vědět. 

 

Ještě doplnim, že odhadované náklady jsou: cca 8tis. řídící jednotka + práce a v řádu set korun se pohybují čidla.

 

Jan Šíma